Czy to jest "Flaga"

"Hmm flaga, flaga - pytanie jest takie: jaki zasięg może mieć flaga? chodzi mi oczywiście o jej szerokość a nie wysokość podyktowaną "masztem, na którym wisi w połowie" jak to się wyjaśnia tu i tam. Widziałem Zastal, ktoś z tego forum, Arnold lub Złoty Smok pokazywał wykres z formacją flagi - utrzymywała się przez ponad rok - czy to nadal czyni z niej flagę? Na Gino trwa, trwała 3 miesiące. Chodzi mi o to, że długość flagi jest nieproporcjonalnie duża do wielkości masztu - czy to w ogóle ma jakieś znaczenie?? Ty masz większe doświadczenie, możesz coś powiedzieć na ten temat?"

Pod wpisem na temat GinoRossi (link) pojawił się komentarz o treści, którą wyżej wkleiłem.

Zacznijmy od tego, ile czasu kształtuje sie fomacja "Flagi". Wg Encyklopedii AT jest to czas około 3 tygodni (link). Faktycznie, trzymając się teorii błędnie nazwałem formację na wykresie GRI. Musimy jednak pamiętać, że cała Analiza Techniczna jest kwestią umowną. Najważniejsze jest to, co przedstawia nam wykres.

Każda książka napisana o AT zaczyna się od podstaw, od wyznaczania trendu. Jak każdy wie są trzy rodzaje trendu: wzrostowy, spadkowy jak i trend boczny. Jeżeli nauczymy się tylko rozpoznawać te trzy rodzaje to daję osobista gwarancję, że Wasz bilans roczny z inwestycji będzie większy niż zero.

Wracając do GRI. Jedno jest pewne, że ta pseudo Flaga była odmianą trendu bocznego trwającego lekko ponad trzy miesiące i nastapiło klarowne wybicie, potwierdzone wyższym wolumenem.

Sytuacja na GRI w znacznym stopniu podobna jest do wykresu TVN-u:

(Nie mogę wstawiać znaku zapytania na wykresie:/ )

Jak zwał tak zwał... Ważne, że bystre oko jest w stanie to wychwycić...

 

Pozdrawiam serdecznie.

Masz pytania? Napisz...

studnencina@interia.pl

Aby dodac komentarz - zaloguj się w serwisie gragieldowa.pl